Skip Navigation Linksabout-faculty

Fakülte Hakkında

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Lisans Programından öğrencilerin mezun olabilmeleri için 87 adet dersi Doğu Akdeniz Üniversitesi Öğretim, Sınav ve Başarı Tüzüğü hükümleri doğrultusunda tamamlayarak başarılı olmaları gerekmektedir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde İran Tıbbi Bilimleri Üniversitesi ve ayrıca Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile ortak Diş Hekimliği Lisans programları mevcuttur.

İran Tıbbi Bilimleri Üniversitesi ile olan ortak Diş Hekimliği Lisans programının dili Farsça ve İngilizce olup programın ilk iki yılı Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Gazimağusa K.K.T.C.’de ve son üç yılı da İran Tıbbi Bilimleri Üniversitesi Tahran İran’da olacak şekilde uygulanacaktır.

Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği ile olan ortak programında ilk iki yılı

Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Gazimağusa K.K.T.C.’de ve son üç yılı da Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği İstanbul Türkiye’de olacak şekilde uygulanacaktır. Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi Programının dili  İngilizce ve Türkçe olup program YÖK tarafından tanınmaktadır.

Her iki programda başarılı olanlar dahil oldukları programa göre ilgili üniversite ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ortak diplomasını alacaktır.

Ayrıca, üniversitemizde öğrenciler mesleğe hazırlanırken uluslararası ölçütlerde katılımcı bir anlayışla sosyal ve kültürel etkinliklerin içinde yer alarak kendilerini ifade etme ve geliştirme imkanı bulmaktadır.