Skip Navigation LinksEğitim

Eğitim

  • Program ortak eğitim ve öğretim uygulaması çerçevesinde geliştirilmiş olup, Doğu Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve İran Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından birlikte yürütülecektir. Program, Diş Hekimliği eğitimi alanında uluslararası standartlarda en gelişmiş eğitimi sunma misyonu üzerine kurulmuştur. 
  •  5 Yıllık Ortak Diş Hekimliği Programı'nın  Klinik Öncesi Fazı (1&2 yıl) Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından Kuzey Kıbrıs'ta verilecek olup programın Klinik Fazı (3-5 yılları arası) İran Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Tahran, İran'da gerçekleşecektir.
  •   Uluslararası öğrenciler Klinik Öncesi eğitimi sırasında diş hekimi-hasta iletişiminde önemli bir role sahip olan Farsça öğrenme fırsatına sahip olacaklardır. Diş hekimliği programının Klinik Fazı Tahran'da İran Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve hastanelerinde gerçekleştirilecektir. 
  •   Sözkonusu ortak program eğitim, araştırma ve hasta bakımını bir araya getirerek öğrencilere diş hekimliği alanında yürütülen kaliteli araştırmaların bir parçası olma fırsatını sunmayı amaçlamaktadır.Ortak müfredat\ temel bilimler  ve klinik eğitimini toplum temelli öğrenim ile bütünleştirmektedir.